:: LAUREACI 17. MTMFG 2020

LAUREACI
17. MTMFG 2020

Galeria Willa

ul. Wólczańska 31

Dziś prezentujemy japońskiego artystę Masaaki Sugita, laureata Medalu Honorowego 17. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki, Polska - Łódź 2020.

 

Trzy prace na temat śmierci

Memento mori, Danse macabre i Ars moriendi to dobrze znane już od XV wieku pojęcia związane z tematyką śmiercią. Zrobiłem dwie grafiki pod wpływem niepokoju, patrząc na moją starzejącą się matkę i wykonałem „ars moriendi” po tym, jak ją straciłem. Wygrawerowałem teksty zwoju, aby prosić ją o przebaczenie.

 

Masaaki Sugita

 

 

 

Masaaki Sugita

Urodzony w 1955 roku w Shiga, w Japonii. Ukończył Nihon University, College of Science and Technology, Department of Mechanical Engineering. Wszystkich dyscyplin sztuk wizualnych, tj. rysunku, akwareli, malarstwa olejnego i temperowego oraz grafiki, uczył się sam od 1984 roku. Jednocześnie pracował jako inżynier mechanik w dziale rozwoju i projektowania maszyn automatycznych dla firm japońskich od ukończenia studiów przez prawie 10 lat. Przez długi czas zajmował się akwarelą. W latach 1989-2007 jego głównym obszarem działalności było malarstwo pejzażowe. Obecnie, od 2010 roku, koncentruje się na grafice, wykonywanej techniką miedziorytu.