:: FERIE ZIMOWE 2023

FERIE ZIMOWE
2023

Oferta edukacyjna MGSŁ od 17 do 29 stycznia

W ferie zimowe Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza dzieci i młodzież (przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych, wychowanków świetlic środowiskowych, młodzież licealną) na zajęcia warsztatowe, na których w formie działań plastycznych i ruchowych zapoznamy się z podstawowymi pojęciami i terminami z zakresu plastyki i architektury.

 

Zwiedzaniu aktualnej ekspozycji towarzyszyć będzie warsztat twórczy poprzedzony krótką rozgrzewką pobudzajcą kreatywne myślenie.

 

W pierwszym tygodniu ferii uczestników zajęć zaprosimy do Galerii Chimera, gdzie trwa obecnie wystawa: Felix Feliks. Malarstwo Feliksa Smolińskiego. Wspólnie stworzymy przestrzenne, wielkoformatowe konstrukcje inspirowane światem z obrazów Felixa. 

 

W drugim tygodniu ferii zajęcia będą odbywać się w Ośrodku Propagandy Sztuki, gdzie będzie można zapoznać się z pracami Adama i Moniki Fołtarz na wystawie City For You!? Podczas zajęć zadamy sobie pytania: co możemy zrobić, by architektura miast, stała się dla nas przyjazna i co sprawia, że w niektórych miejscach czujemy się dobrze, komfortowo i bezpiecznie? Architektura miejska stanie się inspiracją do wspólnego działania twórczego. Ubierzemy się w elementy architektoniczne miasta i stworzymy swego rodzaju żywą architekturę, kreując przestrzeń wokół nas. 

 

Zajęcia zostaną dostosowane do wieku oraz potrzeb i możliwości uczestników zajęć. 

 

Zajęcia będą odbywać się w bloku 2 godzin lekcyjnych w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych (do wyboru 11.00-12.30, 13.00-14.30). Można wziąć udział w jednym lub w kilku warsztatach, zajęcia nie są ze sobą powiązane i nie ma konieczności uczestniczenia w całym cyklu spotkań. 

 

Konieczna jest natomiast wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy przyjmujemy pod nr telefonu 42 674 10 59 (poniedziałek-piątek, od 9 do 15) lub pod adresem e-mail: edukacja@mgslodz.pl

 


Zajęcia adresowane są do grup zorganizowanych (liczba osób w grupie 5-30).

 


Koszt jednego warsztatu to 8 zł za osobę, opiekunowie mają wstęp bezpłatny. Termin spotkania ustalamy wspólnie.

 

Zajęcia w pierwszym tygodniu ferii (17-22 stycznia) odbędą się w Galeria Chimera, ul. Wólczańska 31. Zajęcia w drugim tygodniu ferii (24-29 stycznia) odbędą się w Ośrodku Propagandy Sztuki, ul. Sienkiewicza 44.