:: SENIORALIA 2023

SENIORALIA 2023

Spacer artystyczny po Galeriach MGSŁ i warsztaty plastyczne dla Seniorów i Seniorek

Zapraszamy Seniorów i Seniorki na spacer artystyczny po Galeriach MGSŁ połączony z warsztatem plastycznym. Spacer odbędzie się w dwóch terminach 16 i 23 maja.

 


Startujemy z Galerii Re:Medium (ul. Piotrkowska 113) o godzinie 11.30. Zapisy nie są wymagane.
Spotkamy się na wystawie MIEJSKIE LEGENDY – SŁOWNIK ŁODZIANIZMÓW. Interpretują polscy ilustratorzy, gdzie kuratorka Adriana Usarek opowie nam o pracach przygotowanych przez polskich ilustratorów i ilustratorki oraz o związanych z nimi legendach o Łodzi.

 


Legend będzie można także wysłuchać na słuchawkach. W rolę lektora łódzkich historii wcielił się Piotr Rogucki. Chętne osoby będą mogły także zrobić sobie selfie na specjalnie zaprojektowanej w tym celu przez artystę Teodora Durskiego ściance.

 


Następnie udamy się na spacer do Ośrodka Propagandy Sztuki w parku Sienkiewicza, gdzie trwa wystawa laureatów i laureatek jubileuszowego 40. Konkursu im. Strzemińskiego ASP w Łodzi, o której trochę porozmawiamy, żeby przejść do części warsztatowej.

 


Na warsztatach plastycznych pod okiem edukatorki Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi stworzymy strony zainspirowane tematem obejrzanych wystaw i atmosferą naszego spotkania. Strony zostaną wykorzystane do stworzenia wspólnej książki artystycznej oraz jako pocztówki z wydarzenia, które będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę.

 


Wszystkie potrzebne materiały zapewnia organizator.

 


Bilety: 2 zł