:: OPROWADZANIE KURATORSKIE

oprowadzanie
kuratorskie

po wystawie „Siedem etapów życia kobiety. Malarstwo polskich artystek”

Galeria Willa

ul. Wólczańska 31

Zapraszamy do Galerii Willa na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Siedem etapów życia kobiety. Malarstwo polskich artystek” w piątek 4 listopada o godzinie 17.00.


Na wystawie prezentujemy prace malarskie i komplementarne obiekty, rzeźby i rysunki artystek należących do grona najoryginalniejszych i najciekawszych współczesnych polskich twórczyń: Martyny Czech, Karoliny Jabłońskiej, Katarzyny Karpowicz, Agaty Kus, Doroty Kuźnik, Magdaleny Moskwy i Agaty Słowak. Głównym motywem wystawy jest wątek wanitatywny.

 

„Prace prezentowane na ekspozycji przedstawiają zarówno młodość, dojrzałość, ale także ostatnią fazę życia jednostki w różnych odsłonach. Zaproszone malarki zabierają artystyczny głos, który jest silny i również coraz bardziej słyszalny w całym społeczeństwie. Odważnie kontestują role narzucane kobietom przez współczesne społeczności, zrzucają nałożone, ciążące im od dawna maski, chcąc pokazywać swoje i innych kobiet prawdziwe życie” – Małgorzata Dzięgielewska do katalogu wystawy.


„Feministyczne – czy zainspirowane feminizmem – refleksje, odniesienia do kobiecej seksualności wyrażane są w obrazach artystek nie wprost; twórczynie bezpośrednio unikają stereotypowych konotacji, jakie może wywoływać hasło sztuka kobiet.
Poprzez swoje działania twórcze odnoszą się do kwestii podmiotowości kobiet, ich kulturowego postrzegania w dzisiejszym świecie, dotykają również ważnych kwestii, które są podłożem lęków i niepokojów współczesnych kobiet na różnych etapach ich życia, odsłaniają mechanizmy funkcjonowania społecznych i kulturowych stereotypów” – Adriana Usarek do katalogu wystawy.


WTĘP: 8 zł