:: KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

książka
artystyczna

Warsztaty dla dorosłych w Galerii Willa

Galeria Willa

ul. Wólczańska 31

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkanie warsztatowe dla dorosłych w Galerii Willa, tym razem poświęcone tworzeniu książki artystycznej. Zajęcia odbędą się w dwóch terminach: we wtorek 10 stycznia o godzinie 17.30 i w sobotę 21 stycznia o godzinie 12.00.

 

21 stycznia po warsztatach, o godzinie 14.00, będzie można dodatkowo wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie Kamila Kukli – VORE.

 

Przewidywany czas trwania warsztatu to około 1,5 godziny.

 

Uczestnikom i uczestniczkom warsztatów będziemy mieli do zaproponowania swobodne działanie twórcze w różnych technikach: tworzenie własnej książki artystycznej w formie rzeźby, skrytki, zwoju papieru – zależnie od tego, co podpowie wyobraźnia. Inspiracją do zajęć warsztatowych jest bieżąca wystawa Kamila Kukli, którą do 29 stycznia można oglądać w Galerii Willa.

 

Możliwość łączenia technik i wykorzystanie gotowych elementów płaskich i przestrzennych da bioracym udział w spotkaniu szerokie możliwości twórczego zrealizowania tematu pracy oraz wykorzystania różnych technik plastycznych: kolaż, assamblage, rysunek, malarstwo, konstrukcje przestrzenne, etc.

 

Sposób tworzenia książki i jej temat nie będą narzucone, ale każda praca będzie musiała zawierać autorski tytuł. Uczestnicy otrzymają w kopertach słowa wycięte z gazet, które będą mogli wykorzystać w swojej książce.

 

Doświadczenie artystyczne nie jest wymagane. Materiały, głównie pozyskiwane z recyclingu, zapewnia Galeria.

 

 

BILETY W CENIE 8 ZŁ DO KUPIENIA W KASIE GALERII PRZED ROZPOCZĘCIEM WYDARZENIA