::


Zajęcia z rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych

Pomiędzy rysunkiem a malarstwem to kontynuacja zajęć warsztatowych Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi skierowanych do młodzieży i dorosłych.

 

Pracujemy warsztatowo w przestrzeniach Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi – zależnie od ekspozycji. Poszczególne zajęcia nawiązują do określonego tematu, zagadnienia, dzieła z wystawy czy problemu poruszanego w aktualnej ekspozycji.


Do zajęć można dołączyć bez uprzedniego zapisywania się.


Nowy cykl stanowi kontynuację zajęć z rysunku Z OŁÓWKIEM W RĘKU prowadzonych w Galerii w 2023 roku i został wzbogacony o nowe środki wyrazu plastycznego i narzędzia używane do pracy: pędzle różnej grubości i szerokości, kredki, cienkopisy, etc.


Podczas zajęć można skorzystać z martwej natury / kompozycji przygotowanej w przestrzeni galerii, stanowiącej punkt wyjścia do pracy rysunkowo-malarskiej wykonywanej na każdych zajęciach.
Pracujemy przy sztalugach. Uczestnik według potrzeby korzysta z własnych ołówków, pędzli, kredek i ewentualnie farb (w zależności od tego, jakie narzędzie oraz technika są mu bliższa).


Galeria zapewnia białe brystole w formacie 50x70 cm lub mniejsze, a także zagruntowane kartony. Udostępniamy podkładki pod kartki, sklejki/tektury i klamerki do przypinania papieru, palety oraz zestaw farb akrylowych w podstawowych kolorach.


Pracujemy w kameralnej grupie, a każdy uczestnik zajęć jest traktowany indywidualnie.
Osoby planujące udział w zajęciach zachęcamy do wcześniejszego kontaktu mailowego pod adresem edukacja@mgslodz.pl. W zajęciach można wziąć udział bez uprzednich zapisów, ale informacja o ilości uczestników pomaga nam w odpowiednim przygotowywaniu stanowisk pracy.


Zajęcia trwają ok. 2,5 godziny. Bilety w cenie 20 zł za zajęcia można kupić w kasie Galerii przed rozpoczęciem warsztatu.


Wcześniejsze doświadczenie artystyczne nie jest wymagane, do udziału w zajęciach zapraszamy również osoby początkujące, czerpiące radość z tworzenia i chcące dalej rozwijać swoje umiejętności rysunkowo-malarskie i kreatywność.


Zajęcia odbywają się w Galerii Willa, ul. Wólczańska 31 i w Ośrodku Propagandy Sztuki, park Sienkiewicza 44, w wybrane piątki w godzinach 17.30-20.00 i wybrane soboty w godzinach 12.30-15.00.

 


NADCHODZĄCE TERMINY: 


| 23 MARCA, GODZ. 12.30 | GALERIA WILLA | TEMAT: Dobrze skomponowany obraz. Rodzaje kompozycji. 

 

| 13 KWIETNIA, GODZ. 12.30 | OŚRODEK PROPAGANDY SZTUKI | TEMAT: Człowiek w przestrzeni. Seria małoformatowych nokturnów.

 

| 24 MAJA | GODZ. 11.00 | X ŁÓDZKIE SENIORALIA | TEMAT: Sceny z parku. Czym jest sztafaż?

 

 

Kolejne daty i tematy zajęć będą podawane z odpowiednim wyprzedzeniem.