:: NIEWIDOCZNA ŚCIEŻKA / INVISIBLE PATH

NIEWIDOCZNA ŚCIEŻKA /
INVISIBLE PATH

Wernisaż wystawy Wiesława Haładaja
w Ośrodku Propagandy Sztuki | 18. MFG

Ośrodek Propagandy Sztuki

Park im. H.Sienkiewicza

Od 27 października do 21 stycznia w Ośrodku Propagandy Sztuki w parku Sienkiewicza można oglądać wystawę NIEWIDOCZNA ŚCIEŻKA / INVISIBLE PATH towarszyszącą 18. Międzynarodowemu Treinnale Małe Formy Grafiki Polska – Łódź 2023. Wystawę otworzyli: Artysta − Wiesław Haładaj oraz kurator, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi − Dariusz Leśnikowski.

 

Prace Wiesława Haładaja imponują niebywałą perfekcją techniczną. Efekt wynika z rzetelności roboty, która nie zmierza jedynie do osiągnięcia doraźnego, łatwego efektu, nie szuka przypadkowych rozwiązań, lecz konsekwentnie i planowo kształtuje misterną i spójną tkankę dzieła. Jest to praca nacechowana ogromną precyzją i samodyscypliną.


(...) Charakterystyczna, poruszająca poetyka dzieł Wiesława Haładaja wynika ze sposobu, jaki przyjął na dotarcie do odpowiedzi na istotne egzystencjalne pytania: o sens i esencję naszego bytu, o naturę człowieka i jego tożsamość. To z pewnością także odpowiedź samego twórcy na potrzebę zrozumienia własnego losu − Dariusz Leśnikowski, Droga do samopoznania, 2015.