:: INSTALACJE WIDEO Z NASZYCH ZBIORÓW

INSTALACJE
WIDEO
Z NASZYCH
ZBIORÓW

„Strefa oriens” Artura Chrzanowskiego

Strefa oriens (2008, wideo) Artura Chrzanowskiego, to kolejny z cyklu prezentowanych filmów z naszej kolekcji. Film zakupiony w 2009 z dotacji celowej Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, rok wcześniej prezentowany był w Galerii Bałuckiej podczas indywidualnej wystawy autora.

Sekunda przestępna jest dodawana niekiedy na podstawie obserwacji astronomicznych, w celu zsynchronizowania doby z ruchem obrotowym Ziemi. Konieczność wprowadzenia takiej korekty jest spowodowana coraz wolniejszymi obrotami naszej planety.

Artur Chrzanowski (ur. 1973, Wyszków) związany z Łodzią, gdzie mieszka i pracuje od 20 lat. Absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego, obecnie dyrektor Instytutu Fotografii i Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych tej uczelni. Twórczość w zakresie działań wizualnych z zastosowaniem m.in. fotografii, wideo, rysunku, instalacji site-specific. Autor i uczestnik wystaw w kraju i za granicą, współpracuje z wieloma instytucjami jako organizator i animator kultury nie tylko w Łodzi.

 

Link do filmu

https://www.youtube.com/watch?v=0ePBg17b__U&feature=youtu.be