::


Laureaci 17. MTMFG 2020

Galeria Willa

ul. Wólczańska 31

W kolejnej odsłonie cyklu o laureatach Medalu Honorowego 17. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki, Polska - Łódź 2020, prezentujemy artystkę z Białorusi, Darię Hancharovą.

 

W cyklu grafik, wykonanych w technice mezzotinty, podejmuję próbę pokazania wielości i zmienności naszej tożsamości. Jej nieskończenie złożonej struktury, kształtującej się przez całe życie. Przyglądam się osobowości jako figurze tymczasowej i mozaikowej, będącej połączeniem wszystkich naszych relacji, doświadczeń życiowych oraz otaczającej rzeczywistości. Szukam odpowiedzi na pytania: kim jestem? Które przedstawienie mojej osobowości jest prawdziwym „Ja”? Próbuję połączyć, pogodzić i zweryfikować pojęcia: „Ja”, „Świadomość”, „Podświadomość” i „Mózg”. Dochodzę do wniosku, że tylko zmiany są stałe, a idea człowieka jako jednolitej całości wydaje się być utopią.

Darya Hancharova

Darya Hancharova
Urodzona w 1995 w Słucku, Białoruś. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie w 2019 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni druku wklęsłego. Wykonuje swoje prace głównie w technice mezzotinty, równolegle zajmuje się malarstwem i ilustracją książkową. Aktywna twórczo, prezentuje swoje prace na wielu przeglądach i wystawach w Polsce i zagranicą. Jej prace prezentowane były m.in. w Polsce, Niemczech, Japonii, Chinach, Hiszpanii, Brazylii, Chorwacji, Macedonii i USA.